Jak osiem instytucji medycznych zbudowało wspólny system typu CRIS i repozytorium, czyli słów kilka o doświadczeniach z realizacji projektu partnerskiego „Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym”
Abstrakt
Środowisko polskich bibliotek medycznych od wielu lat współpracuje ze sobą przy licznych projektach i przedsięwzięciach. W ostatnim czasie osiem bibliotek stworzyło wspólną platformę promocji osiągnięć naukowych i potencjału badawczego ośmiu instytucji medycznych. Projekt „Polska Platforma Medyczna: portal zarządzania wiedzą i potencjałem badawczym” (PPM) powstał w wyniku rozpoznania i analizy potrzeb środowiska naukowego w dziedzinie nauk medycznych. Był realizowany od listopada 2017 r. do stycznia 2021 r. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014–2020, wspófinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Praca prezentuje założenia, etapy realizacji, efekty i organizację wewnętrzną projektu oraz wnioski z tego skomplikowanego przedsięwzięcia.
DOI:
https://doi.org/10.34738/mlf.0055Słowa kluczowe:
Polska Platforma Medyczna, PPM, CRIS, repozytorium instytucjonalne, biblioteki akademickie, biblioteki medyczne, projekt partnerskiPobrania
Opublikowane
Numer
Dział
Licencja
Prawa autorskie (c) 2023 Justyna Zawada, Renata Sławińska
Praca jest udostępniana na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 3.0 Unported License.